Pastelky

První školní den 2.9.2024

V posledním prázdninovém týdnu se učitelé vrátili do škol, aby se připravili na další školní rok. I na Základní škole v Horní Stropnici zavládl shon a v chodbách se opět rozeznělo množství hlasů. Učitelé se pustili do výzdoby školních tříd i společných prostor. Z jednotvárných nudných chodeb dokázali vytvořit veselé a barevné místo. Velkou zásluhu na tom mají zejména učitelky na prvním stupni, kam míří naši nejmladší žáci.

Ale teprve druhého září škola opravdu ožila. Do školy se konečně vrátily děti - staří mazáci, nedočkavci i méně nadšení a také úplní nováčci. Těch nastoupilo rovnou 20, což je za posledních několik let nejvíce. Třída prvňáků byla vyzdobena ve stylu námořníků, na každého z nich čekal na lavici balíček se školní výbavou (věnovaný obcí) a malý dáreček v podobě háčkované chobotničky od třídní paní učitelky Michaely Liškové. Ta děti i jejich rodiče společně s panem ředitelem Tomášem Rolínkem a starostou obce Václavem Kučerou přivítala. Na závěr se mohli žáčci společně s paní družinářkou porozhlédnout po škole, aby se už alespoň trošku zorientovali v novém prostředí.

Nejen na žáky, ale i na učitele čeká v tomto roce řada změn, od nového pana ředitele, přes nové pedagogy až třeba po digitalizaci školy. Žáci se mohou těšit také na řadu výletů, exkurzí a projektových dnů. Myslím, že žáci i učitelé jsou po dvouměsíčních prázdninách odpočatí a doufám, že společná snaha a úsilí jim nějakou dobu vydrží. Snad společně kromě učení získají i nové zážitky a zažijí nějakou tu legraci.

Mgr. Jana Jarkovská, učitelka

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.