Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Dne 6. 4. 2018 nám na zahradu do mateřské školy přivezla pí. Ing. Raabová domácí zvířátka. Tato paní je maminka Matýska, který chodí k nám do školky. Dne 6. 4. 2018 nám na zahradu do mateřské školy přivezla pí. Ing. Raabová domácí zvířátka. Tato paní je maminka Matýska, který chodí k nám do školky. 

Velcí kluci nanosili lavičky z altánku na trávník, a proto jsme se všichni mohli posadit. Nejdříve jsme pozorovali králíka, o něm jsme toho věděli hodně. Pak jsme se dívali na kohouta, zkoumali jsme kolik má prstů a také jsme si ho mohli pohladit. O slepičce jsme rovněž věděli skoro všechno. Když nám Matýskova maminka ukazovala husu, to už byly těžší otázky. Někteří jsme si ji spletli s labutí. Nakonec jsme pozorovali dvě malá jehňátka. Samozřejmě jsme vykřikovali, že mají na sobě vlnu, čím se živí, pijí vodu i mlíčko od ovčí maminky a tatínek se jmenuje beran. Po celou dobu se všichni chtěli dostat ke zvířátkům, pohladit si je, a tak jsme se překřikovali a strkali do sebe. Až najednou se nás paní inženýrka zeptala, jak rozeznáme u jehňátek holčičku a kluka. A to jsme nevěděli. A bylo ticho. Malý Matýsek nám ukázal, co mají ovčí chlapečkové pod bříškem. Obě jehňátka tam měla takovou malou bouličku, a tak jsme zjistili, že k nám paní Ing. Marcela Raabová Ph.D.  přivezla dva kluky.  Za její hezké vyprávění a  trpělivost jí moc děkujeme.

Magda Mikšovská