Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Dne 28. 3. 2018 se uskutečnila oblastní přehlídka v oboru zpěv pro mateřské školyDne 28. 3. 2018 se uskutečnila oblastní přehlídka v oboru zpěv pro mateřské školyv základní škole Horní Stropnice. Dostavili se vybraní zpěváčci ze šesti předškolních zařízení z Benešova nad Černou, Besednice, Malont, Nových Hradů, Rapšachu a hostující MŠ Horní Stropnice. 

Někteří chlapci a děvčátka předvedli písně s doprovodem kláves, piana a kytary. Byli i tací, co zazpívali lidovou písničku bez doprovodu. Slyšeli jsme písně ve skupinkách a zazněly rovněž písničky ve dvojicích. Všichni se moc snažili, a proto na závěr tohoto setkání dostal každý účastník pamětní list a dárek.  Děkujeme p. starostovi Václavu Kučerovi za finanční příspěvek, který byl věnován na odměny a pohoštění dětí. Dále p. řediteli naší školy PaedDr. Jaroslavu Balášovi, který již po čtvrté nám mateřinkám zajišťoval příjemné zázemí pro tuto akci v aule základní školy. Poděkování patří i pí. Bc. Hokrové, která je garantem přehlídky ve výtvarné výchově, hudební výchově a v recitaci dětí z mateřských škol.

Magda Mikšovská