Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

22. 3. 2018 jsme s dětmi z mateřské školy v Horní Stropnici přivítali jaro lidovým22. 3. 2018 jsme s dětmi z mateřské školy v Horní Stropnici přivítali jaro lidovýmzvykem - vynášením Morany.Na dopolední vycházku k říčce Stropnici jsme se předem připravili. Vytvořili jsme pannu Moranu ze slámy, oblékli ji do šatů, namalovali obličej a upletli copánky.

Naučili jsme se jarní písničky a básničky, které jsme zazpívali a odříkali u vody. Následně jsme Moranu zapálili a hodili do říčky. Pozorovali jsme, jak daleko jí proud vody odnese. Touto tradicí jsme zahnali zimu.

Lenka Farrell