Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Ve středu 21. února 2018 se na základní škole v Horní Stropnici uskutečnilo první kolo zájmové umělecké soutěže Zvonek z Novohradských hor, a to ve zpěvu. Soutěžilo celkem 19 dětí od první, až po devátou třídu. Soutěž byla rozdělena do šesti kategorií podle věku účinkujících. Každý soutěžící si připravil dvě lidové písně.

Výkony zpěváku posuzovala tříčlenná odborná porota. V porotě zasedla Mgr. Hana Kudrnová, učitelka základní umělecké školy, Mgr. Martin Měchura a slečna Tereza Gondeková, která je absolventkou naší školy a zároveň výbornou zpěvačkou. Všichni účinkující předvedli velmi dobré výkony. Zpěváci, umístění na prvních dvou místech v každé kategorii, kromě nulté (I. třída), postupují do dalšího kola. Další tentokrát už oblastní kolo proběhne 21. 3. 2018 taktéž v naší škole.
Velký dík patří všem zúčastněným žákům, všem učitelům, kteří připravovali své svěřence a i ostatním, kteří se podíleli na průběhu soutěže. Děkuji také Obci Horní Stropnice za peněžitý dar na zakoupení cen do soutěže.

Mgr. Jana Rosecká

Výsledky zde.