Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

V půlce ledna jsme vyrazili společně s I. a II. třídou do vzdělávacího centra Cassiopeia v Českých Budějovicích. Na místě nás rozdělili do dvou skupin. První skupina zůstala v přízemí, kde měla připravený program „Poznáváme lesní zvířata“. Dozvěděli se zde plno nových informací o lesní zvěři, o jejích mláďatech a potravě. Celou dobu je provázela plyšová lištička, která hledala svou maminku. Dětem se program moc líbil.


Nás ostatní velmi uctivě pozvala lektorka Janča do prvního patra budovy, kde si pro nás připravila program „Cesta kolem světa“. Usadili jsme se na koberec, přivítali jsme se a začali jsme. Před námi byla obrovská mapa. Měli jsme přiřazovat zvířata do správného kontinentu, což se nám z velké části povedlo. Poté jsme se přesunuli do Vietnamu do Asie. Slečna lektorka nám rozdala čínské hůlky a my se s nimi pokoušeli jíst sušené ovoce (banán, ananas, rozinky). Dále jsme navštívili Nový Zéland, kde jsme si zkusili zatancovat maorské tance. Dozvěděli jsme se zde, že z maorského tetování se dalo vyčíst jméno nebo vlastnost příslušníka kmene. V Africe jsme zkoušeli nosit vodu na hlavě. Většině z nás to nešlo. Naštěstí šlo jen o vodu z modrého zmačkaného papíru. O Indii jsme se mimo jiné dozvěděli, že tu místní vdané ženy nosí na čele červenou tečku, které se říká bindi. Navštívili jsme také indiány v Americe. Nakonec jsme si povídali a vše jsme shrnuli. Program se nám všem moc líbil.
žáci III. třídy