Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Těsně před vánočními svátky zavítali žáci V. třídy do Českých Budějovic. Cíle výpravy byly hned tři.
Prvním cílem bylo absolvování jízdy MHD. Žáci si sami koupili jízdenky a sami si vyhledali číslo a nástupiště spoje do určené zastávky. Pro mnohé žáky byla jízda trolejbusem velkým zážitkem umocněným kontrolou jízdenek revizory.


Naším druhým bodem programu byla návštěva budějovické hlavní pošty. Po chvilce sledování chodu poštovního pracoviště jsme nakoupili známky a nalepili je na vánoční pohlednice určené našim blízkým. Pohlednice jsme si připravili již ve škole. Všechny pohledy jsme potom postupně vhodili do poštovní schránky a vysvětlili si proces posílání poštovních zásilek.
Nakonec nás čekala návštěva Galerie současného umění, kde probíhala výstava polského umělce Miroslawa Balky s názvem Lidské stopy. Celá výstava byla koncipována jako záznam lidských životů z období zhruba poloviny 20. století. Paní Šárka, která nás výstavou a následně výchovně vzdělávacím programem provázela, měla připraveno mnoho aktivit, při kterých nám názorně ukázala, že každý člověk po sobě zanechává stopy, ať už jsou to osobní věci, obrazy, slova či myšlenky, které mohou předávat informace dalším generacím.
Společně jsme se žáky celou naši výpravu zhodnotili jako příjemnou a velmi obohacující.

Mgr. Anna Mášová