Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Dne 14. 12. 2017 jely děti z naší mateřské školy k seniorům na Dobrou Vodu. K vánočnímu dopolednímu setkání jsme byli pozváni paní ředitelkou Evou Chaloupeckou, která nám objednala autobus. Po příjezdu jsme si prohlédli halu, kde jsme se svlékli a připravili jsme se na setkání s babičkami a dědečky. V jídelně nás čekali klienti a personál. Předvedli jsme básničky, písničky a tanečky.

Známé koledy jsme zpívali společně se všemi přítomnými.
Za vánoční besídku byly děti odměněny dárečky. Každý účinkující obdržel od paní ředitelky pletenou panenku z vlny a ještě jsme si odvezli krabici čokoládových figurek. My jsme rozdávali papírová přáníčka, která jsme vyráběli dlouho a postupně ve školce. Také jsme darovali vykrajované ozdobičky z těsta na zdobení vánočního stromečku.
Prostředí domova důchodců jsme navštívili poprvé. Zaujala nás krásná adventní výzdoba na stěnách, stolcích a nábytku. Prohlédli jsme si nástěnku plnou pěkných přáníček, někteří okusili pečené cukroví připravené pro nás na stolečku, jiní si na chodbě popovídali se sestřičkami a babičkami. Po občerstvení nás pí ředitelka pochválila a Bc. Marie Strachotová vyprovodila na zpáteční cestě z budovy. Slíbili jsme jí, že na jaře zase přijedeme dědečkům a babičkám zazpívat.

Magda Mikšovská