Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Ve středu 6. prosince 2017 opět navštívila naši školu pardubická agentura Pernštejni.
Tentokrát předvedla žákům první až deváté třídy představení nazvané Staré pověsti české. Žáci se tak mohli zábavnou formou seznámit s nejstaršími dějinami českých zemí. Během jedné vyučovací hodiny se žáci potkali s praotcem Čechem a praotcem Lechem, s kněžnou Libuší a jejími sestrami Kazi a Tetou, Přemyslem Oráčem, Horymírem, Šemíkem a dalšími postavami českých dějin.

Některé děti se dokonce samy na chvíli ocitly v roli členů Čechovy družiny. Před samým závěrem žáci odměnili protagonisty bouřlivým potleskem za sehraný souboj tak, jak se asi odehrával před mnoha staletími.
Na závěr si „Pernštejni“ připravili pro žáky opakovací vědomostní kvíz, který děti zvládly na výbornou, když je nezaskočila ani otázka, odkud praotec Čech se svou družinou přišel.
Jitka Hokrová