Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Ve středu 6. prosince 2017 uspořádali žáci devátého ročníku v aule základní školy mikulášskou nadílku a hrátky s čerty pro děti ze školní družiny.
Chlapci a děvčata tak mohli znovu prožívat příchod Mikuláše s andělem a odrecitovat Mikuláši naučenou básničku za malou sladkou odměnu. Čerti pak některým hříšníkům dali možnost odpykat své prohřešky zvládnutím pekelných soutěží. Děti také na čtyřech stanovištích musely zvládnout připravené úkoly: najít v pytli naplněném nastříhanými papíry čtyři různé předměty a poznat, o jaké věci se jedná.

Dále měly uhodnout čtyři hádanky, doplnit v čertovské básničce slova na konci veršů tak, aby se báseň rýmovala, a nakreslit nejhezčího čerta. Na zbylých stanovištích si mohly vyzkoušet i svou zručnost házením kroužků a slalomem se lžičkou a s pingpongovým míčkem. Za každý splněný úkol získaly bod. Kartičku, na které byly body zaznamenány, poté vyměnily u Mikuláše za malou odměnu. Nakonec se Mikuláš s dětmi rozloučil pohádkou.
Žákům deváté třídy tak patří velký dík za projevenou snahu a za čas věnovaný přípravě. Odměnou jim pak jistě bylo nejen nadšení, s jakým děti ze školní družiny úkoly plnily, ale i jejich pozitivní ohlasy.
Jitka Hokrová