Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

V pátek 3. listopadu 2017 přijel do naší školy pan Jaroslav Malý, fotograf. Připravil si pro nás přednášku o houbách, kterou doplnil svými pěknými fotografiemi. Své vyprávění přizpůsobil stáří žáků, a tak svou přednášku měli žáci 1. až 3. třídy, pak žáci 4. až 6. třídy a třetí přednáška byla pro nejstarší žáky.


Nás, žáky 6. třídy, nejvíce zaujalo, že mezi léčivé houby patří i hřib žlučník – usušený a rozdrcený může sloužit jako lék na žaludeční obtíže, překvapila nás informace, že houba Phlebopus marginatus, rostoucí na Novém Zélandu, může vážit až 32 kg a průměr klobouku má asi 60 cm. Pan Malý nám také dával otázky, na které někteří žáci znali odpověď. Ti pak byli odměněni drobnou sladkostí. Fotografie pana Malého si můžete prohlédnout na http://www.naturatlas.cz/
http://www.naturatlas.cz/Matěj Červ a Eliška Blehová