Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Dne 1. 6. 2016 jsme vyjeli na svých jízdních kolech do Třeboně. Cesta dlouhá 41 km nám trvala 2,5 hodiny. Po příjezdu do Třeboně jsme si jeli zamluvit vstupenky do Lázní Aurora a do pivovaru Regent. Pak už jsme se jeli ubytovat do Jacht klubu. Následoval rozchod na náměstí, abychom si mohli dojít na jídlo. Jelikož se počasí zlepšilo, domluvili jsme se a koupili v Penny Marketu buřty, které jsme si upekli na ohni.


Druhý den brzy ráno jsme sedli na kola a jeli si do města koupit něco k snídani. Pak jsme pomalu vyrazili do Lázní Aurora. Po hodinovém koupaní jsme jeli na domluvenou exkurzi do pivovaru Regent. Dozvěděli jsme se mnoho informací o vaření piva a jeho skladování. V průběhu oběda se spustil déšť, a tak plánovaný výlet k rybníku Rožmberk byl zrušen. Čas jsme trávili posledním rozchodem po náměstí. Když se počasí umoudřilo, vyrazili jsme na ubytovnu. K večeři jsme si uvařili gulášovou polévku. Po večeři jsme hráli hry a odpočívali, abychom měli dost sil na cestu domů.
Poslední den jsme ráno uklidili pokoje. Na cestě domů nás doprovázel déšť. Celý náš poslední společný výlet dopadl dobře.

David Koiš, Milan Kříž, Jan Dvořák