Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Ve středu 18. 5. 2016 vyrazilo čtyřicet dětí z mateřské školy na výlet do zámku Třeboň. Před osmou hodinou jsme netrpělivě nastoupili do autobusu a vyrazili.
V Třeboni děti posvačily na nádvoří zámku a společně jsme se vydali do Schwarzenberského sálu, kde na nás čekali herci z Pohádkového divadla Marka Dobrodinského.

Poté, co se všichni usadili na židle a koberec, začalo divadlo „O čarodějnici Xsíxsáře“. Během pohádky jsme prošli přes nádvoří do dalších zámeckých prostorů. Nakonec si děti s herci opět ve Schwarzenberském sále zatančily na pohádkové písně.
Protože nám přálo počasí, mohli jsme se po kulturním zážitku vydat na procházku do zámecké zahrady, kde byl také čas na odpočinek a něco dobrého k snědku. Celý výlet jsme zakončili procházkou po hrázi rybníka „Svět“.
Mgr. Jana Vondráčková