Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Stejně jako se soutěže Zvonek z Novohradských hor účastnily děti v recitační
a pěvecké části, došlo i na výtvarný projev. Letošním tématem byla voda. Není to téma jednoduché, nicméně naši žáci se ho s vervou chopili a některé nápady, zejména trojrozměrného provedení, byly naprosto vynikající.
Děti, které se chtěly soutěže zúčastnit, byly na počátku dubna seznámeny s tématem a měly celý měsíc na jeho zpracování. Na rozdíl od předchozích ročníků jsme dětem umožnili pracovat na svých výkresech i v rámci hodin výtvarné výchovy.

Přesto se ale našly takové, které se svým pracem věnovaly i ve svém volném čase doma. Na konci měsíce dubna bylo školní kolo soutěže uzavřeno a všechna díla byla vystavena ve školní chodbě vedoucí do jídelny, aby se jimi mohly potěšit i oči nesoutěžících dětí, případně veřejnosti.
Dne 3. května 2016 proběhlo hodnocení komise ve složení: Mgr. Jana Míšková, Mgr. Romana Hofmannová a Mgr. Naděžda Smirnovová; a byla vybrána a oceněna 3 nejlepší díla v každé kategorii, kromě kategorie nepostupové, tedy první třídy, a čtvrté kategorie, ve které byly pouze dvě soutěžící. Všechny děti, které se neumístily na stupních vítězů, byly odměněny za účast v soutěži sladkou drobností a upomínkovým listem. Ceny na 1. – 3. místě byly sponzorovány naší školou a jednalo se o potřeby pro mladé výtvarníky.

Výsledky školního kola výtvarné části Zvonku z Novohradských hor:

• I. kategorie
1. místo: Eliška Kučerová (III. třída)
2. místo: Jana Šabatková (II. třída)
3. místo: Alena Vokolková (II. třída)

• II. kategorie
1. místo: Matěj Červ (IV. třída)
2. místo: Ilona Kvasníková (V. třída)
3. místo: Marek Mikeš (V. třída)

• III. kategorie
1. místo: Alžběta Müllerová (VI. třída)
2. místo: Štěpánka Kuželová (VII. třída)
3. místo: Jan Gloznek (VII. třída)

• IV. kategorie
1. místo: Tereza Golombková (VIII. třída)
2. místo: Lucie Morongová (VIII. třída)

Dne 11. května 2016 proběhlo oblastní kolo soutěže Zvonek z Novohradských hor v Nových Hradech. Sešly se práce dětí ze základních škol v Benešově nad Černou, Malontech, Českých Velenicích, Rapšachu, Nových Hradech a Horní Stropnici. Po nelehkém posuzování komise složené ze zástupců jednotlivých škol se v tomto kole umístily dvě naše žačky, a to Alžběta Müllerová, která získala 1. místo ve III. kategorii, a Tereza Golombková, která obsadila 2. místo ve IV. kategorii. Zvláštní cenu pořadatele získala naše škola a škola v Benešově nad Černou za trojrozměrná díla, která byla jinak nepostupová. Jednalo se o práce Jany Šabatkové, Elišky Kučerové a Matěje Červa.
Chtěla bych poděkovat všem zúčastněným, dětem za jejich tvůrčí přístup
a inspirativní nápady, příslušným pedagogům za rady a trpělivé vedení, vedení školy
a obecnímu úřadu za pěkné ceny pro soutěžící.
Mgr. Naděžda Smirnovová