Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

I tento rok se naše mateřská škola zúčastnila všech tří oblastí soutěže Zvonek z Novohradských hor. Celé to pro nás začalo místním kolem v oboru recitace, které se konalo na začátku března v II. třídě mateřské školy. Pět dětí postoupilo do oblastního kola. Na konci března tyto děti vyrazily s pí. učitelkou Mikšovskou do zámku na Nové Hrady, kde předvedly svá vystoupení spolu s dětmi z šesti mateřských škol. Všechny přednesy byly opravdu povedené.


Poslední den v měsíci březnu jsme v naší mateřské škole pořádali místní kolo v oboru zpěv. Děti zpívaly písničky podle svého výběru a opět postoupilo pět dětí do oblastního kola. To se tentokrát konalo v polovině dubna v aule naší základní školy. Zde se předvedlo dohromady 25 dětí z pěti mateřských škol. Ve výborné atmosféře všichni předvedli krásná vystoupení.
Během měsíce dubna kreslily a malovaly děti obrázky na téma „voda“. Na začátku května vybraly pí. učitelky pět obrázků, které poslaly do Mateřské školy Benešov nad Černou. Tam porota vybrala z každé školy tři obrázky, které budou vystaveny na zámku v Nových Hradech.
Děkujeme všem, kteří podpořili konání místních kol a oblastního kola v naší mateřské škole, a také děkujeme těm, kteří se zúčastnili, hlavně Lucii Kubíčkové, Eleně Vejčíkové, Marku Mošnerovi, Davidu Krejčímu, Janu Boháčovi, Aněžce Kučerové, Michaele Maršálkové, Jiřímu Spálenkovi a Tereze Blehové, kteří naší mateřskou školu reprezentovali v oblastních kolech.

Mgr. Jana Vondráčková