Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Ve středu 16. 3. 2016 proběhlo školní kolo recitační soutěže Zvonek z Novohradských hor. Svoji chuť recitovat předvedlo celkem 30 žáků z prvního a 15 žáků z druhého stupně. Žáci byli rozděleni do čtyř kategorií (0. kategorie – I. třída, 1. kategorie – II. a III. třída, 2. kategorie – IV. a V. třída, 3. kategorie – VI. a VII. třída, 4. kategorie – VIII. a IX. třída). Všichni recitátoři si zaslouží velký obdiv za svoji odvahu při vystoupení.

Porota, ve složení Mgr. Jana Míšková, Mgr. Marie Petrášová, Mgr. Romana Hofmannová měla nelehký úkol! Ze všech kategorií vybrat jen tři nejúspěšnější recitátory!

Vítězové z 1. - 4. kategorie vzorně reprezentovali naši školu v oblastním kole soutěže 23. března v Malontech. Konkurence byla obrovská. Soutěžilo sedm základních škol, 55 recitátorů. Anežka Morongová získala ve své kategorii 2. místo a Kristýna Maršálková 1. místo. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším soutěžení!
Mgr. Marie Kukačková

Výsledková listina zde.