Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

V druhé polovině listopadu podnikly I., II., a III. třída cestu do Českých Budějovic. Co bylo cílem naší cesty, jsme všichni věděli, ale že program bude tolik vydařený, jsme nepředpokládali. Prvním bodem byly výukové programy v centru ekologické výchovy Casiopea. Žáci I. a II. třídy se účastnili programu „Pokusy s vodou“, žáci III. třídy „Jak se žije v lese“. Oba výukové programy byly zdařilé a žáci byli po celou dobu aktivní.

Druhým cílem našeho dopoledne byla návštěva Záchranného hasičského sboru. Děti získaly mnoho informací z oblasti práce hasičů, prohlédly si vybavení jednotlivých hasičských aut, mohly posedět za volantem některého z vyprošťovacích vozidel, dostaly omalovánky s různými motivy hasičských zásahů a ochrany člověka v různých života ohrožujících případech. Program byl pestrý a myslím, že se nikdo nenudil. Bonusem pro posádku autobusu byl animovaný dětský seriál „Tom a Jerry“, který všichni se zaujetím sledovali při jízdě do Budějovic i zpět.
Za učitelský kolektiv Mgr. Marie Petrášová