Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...

Díky projektu Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji, CZ.1.07/1.1.00/44.0007, jsme měli možnost navštívit jedinou přístupnou vysokou pec ve Vítkovicích. Exkurzi pořádala spřátelená SŠ České Velenice. Jeli jsme nejen my, ale i ZŠ České Velenice.
Cesta byla dlouhá, a tak jsme se zastavili v Kroměříži, kde jsme navštívili Květnou zahradu.

Prošli jsme i Holandskou zahradu, bohužel tulipány byly již odkvetlé. Dále jsme viděli Oranžerii, Králičí kopeček, Ptáčnici, Jahodový kopec. Během prohlídky jsme se museli ztišit, neboť ČT zde natáčela film o Johannu Gregoru Mendelovi. Když se natáčely exteriéry, byli jsme zrovna v rotundě, kde je mimo jiné Foucaultovo kyvadlo, které visí na 25 metrovém lanku. Toto kyvadlo dokazuje pohyb Země kolem své osy.

Následoval rozchod. Došli jsme na náměstí a tam se občerstvili. Za naším panem učitelem Drboutem přišla jeho kolegyně z Kroměříže paní učitelka Turková a hned nás organizovala do dvojic. Doprovodila nás ke gymnáziu a popřála šťastnou cestu. Potom jsme odjeli do Oder. Zde jsme se ubytovali v Dělnickém domě, navečeřeli se a šli se projít po městě. Zjistili jsme, kde je sportovní stadion a plovárna. Večer jsme nemohli usnout, chvíli jsme hráli žolíky. Stejně jsme toho moc nenaspali.
Po snídani jsme vyrazili směr Vítkovice. Průvodce nám vysvětlil zpracování železné rudy a výrobu oceli. Prošli jsme si vyhlídkovou trasu, která nás zavedla až do 61 metrů. Všichni sem však nedošli. Pan učitel, Ondra a Honza zůstali raději v 35 metrech. Dolů už to šlo všem. Po obědě jsme vyrazili směr domů.
Zpáteční cesta byla úmorná. Hned po výjezdu jsme usnuli, některé z nás zachytil pan učitel na fotografii. Cestou jsme se zastavili v Třebíči. Domů jsme dorazili až v půl deváté večer.
Celá exkurze se vydařila a těšíme se na další.

Koiš David, Dvořák Jan, Kříž Milan, Lavička Patrik, Vopelka Jiří, Bleha Antonín, Kotrč Ondřej, VIII. třída

Květná zahrada

NKP Dolní Vítkovice

Cesta autobusem

logoling b