Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...

logoling b

Dne 10. 4. 2015 vyrazila 8. a 7. třída společně se ZŠ Benešov nad Černou do SŠ České Velenice na projektový den v rámci projektu Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji.


Nejdříve nás přivítala koordinátorka celého projektu Mgr. Helena Kojanová. Potom jsme se rozdělili na tři skupiny a postupně procházeli různá pracoviště, např. svářečský simulátor, CNC frézku, 3D tiskárnu, Van De Graaffův generátor a další digitální měřicí přístroje.
Poslední zastávkou byla kovářská výheň. Mohli jsme si vyzkoušet kovat zednické skoby a různé hřeby. Pan mistr odborného výcviku Jan Lechner nám vysvětlil podstatu tváření kovů za tepla. Obohatil nás o některé speciální strojařské pojmy – kalení, popouštění, zušlechťování a žíhání kovů.

David Koiš a Darina Domanská, VIII. třída