Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...

V pátek 16. 1. 2015 jsme se vydali v rámci projektu Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji na exkurzi do Písku. Jelo s námi i několik studentů SŠ České Velenice.
Nejdříve jsme si prohlédli Kamenný most, který se nazývá též Jelení. Je to nejstarší most v Čechách. Poté jsme se vydali do vodní elektrárny.

Městská elektrárna v Písku je nejstarší fungující vodní elektrárnou v Čechách.

Leží na řece Otavě. Elektrárna vznikla přestavbou původního mlýna poté, co v Písku František Křižík provedl osvětlení centra města obloukovými lampami. Písek se tak stal prvním městem v Čechách se stálým veřejným elektrickým osvětlením. 

Po prohlídce vodní elektrárny jsme šli na náměstí k morovému sloupu, ke kostelu Narození Panny Marie a poté na oběd. V autobuse jsme dostali test, kde jsme si zopakovali informace o Písku a elektrárně.
Exkurze se nám líbila, dozvěděli jsme se mnoho nového.
Darina Domanská a Kristýna Novotná, VIII. třída