Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

V úterý 25. března jsme se s prvňáky vydali do mateřské školy. Pozvala nás paní učitelka Magda Mikšovská. V rámci měsíce knihy – března si pro předškoláky a prvňáky připravila pásmo činností souvisejících se čtením. 

Okolo 9, 00 hod jsme přišli do školky. Předškoláci už na nás čekali. Děti jsme posadily na připravené židličky. Nejdříve prvňáci společně s paní učitelkou četli předškolákům bajky.

O každé bajce si s nimi pak paní učitelka povídala a dávala jim různé otázky. Při další činnosti děti hádaly pohádky podle nápovědy. Potom jsme děti rozdělily do skupinek, ve kterých vymýšlely hesla k daným pohádkám. Posledním úkolem bylo skládání pohádkových puzzle podle předlohy. Nakonec všichni dostali sladkou odměnu a směli si společně pohrát.
Velice děkujeme paní učitelce Magdě Mikšovská za pozvání a za příjemně strávené dopoledne. Děti byly nadšené.
Mgr. Jana Rosecká