Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

logoling b

Dne 1. 4. 2014 jsme se vydali společně se žáky základní školy z Nových Hradů a SOU v Trhových Svinech do Brna. V rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji“ jsme jeli na veletrh zemědělské techniky TECHAGRO.

Vedle zemědělských strojů jsme si prohlédli také expozice lesnické techniky a pavilon věnovaný myslivosti. Cesta byla dlouhá, zažili jsme zácpu na opravované dálnici D1, ale do Brna i zpět jsme dojeli v pořádku. Z výstavy jsme si odvezli plno informací o zemědělství, a také pár informací o myslivosti a lesnictví. Udělali jsme si představu, jak velké a složité stroje dnešní zemědělci používají.


David Koiš
VII. třída