Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Náš lyžařský kurz probíhal v okolí Hojné Vody od pondělí 3. 2. do pátku 7. 2. 2014. Zúčastnilo se ho devět žáků VII. třídy a tři žáci z VIII. třídy. 

První den jsme se učili, jak správně namazat lyže, potom jsme se sbalili a šli jsme pěšky na vodárnu. Našli jsme si pěkné místečko, kde bylo trochu sněhu.

Nasadili jsme si lyže a pan učitel nám ukazoval, jak na to. Zvykali jsme si stát na lyžích a začínali jsme i trochu „běžkovat“.
Následující den byl už více namáhavý. Vyjeli jsme na Hojnou Vodu, tam jsme na louce u lesa lyžovali. Někteří z nás dovedně padali, a proto se to obešlo bez zranění.
Ve středu jsme se vydali na stejné místo. Už nám to docela šlo. Ve čtvrtek, nám pan učitel vyjel stopu, poté vzal stopky a my jsme lyžovali na čas.
Poslední den jsme si dokonce vyrobili i skokánek, který byl úžasný. Lyžování nás všechny bavilo a nechtěli jsme, aby kurz skončil.
Lyžařský výcvik bychom ohodnotili tak, že byl nejlepší a nejúžasnější, co kdy mohl existovat. Našim dvěma pánům učitelům Francovi a Drboutovi bychom chtěli poděkovat za trpělivost a za to, že nás učili lyžovat.

Za VII. třídu Patrik Lavička, David Koiš a Vratislav Vlásek