Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Zápis do 1. ročníku ZŠ Horní Stropnice

Ve dnech 17. a 18. ledna 2014 se na naší škole uskutečnil zápis do I. třídy pro děti, které dovrší 6 let věku do konce srpna 2014.
Budoucí prvňáčci (letos bylo přihlášeno 13 dětí) se dostavili se svými rodiči i sourozenci, paním učitelkám a pánům učitelům z I. stupně naší školy předvedli, jak umí pěkně recitovat nebo zpívat, do kolika už umí počítat, jak se vyznají v geometrických tvarech a barvách, jak se orientují v prostoru, na obrázcích poznávali rozdíly a vyzkoušeli si i psaní jednoduchých slůvek. Každý pak měl za úkol nakreslit postavu pána.

Mnozí tatínkové a dědečkové by se jistě poznali. Jako odměnu za svou šikovnost a snahu dostaly děti dárky vyrobené jejich budoucími spolužáky v družině - sněhuláčky na špejli, papírovou medaili a záložku. Každé dítě si také odneslo domů pamětní list, který mu bude připomínat tento výjimečný den.

Rodiče hovořili s výchovnou poradkyní Mgr. Helenou Balášovou a ředitelem školy PaedDr. Jaroslavem Balášem. Pomocníky pro rodiče i učitele byli žáci z IX. třídy Gabriela Charvátová, Natálie Betuštiaková, František Kříž a Jiří Kouba.


Jana Míšková