Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Byl čtvrtek 19. 12. 2013 a úderem 18. hodiny se hlavní vchod naší školy otevřel žákům III. a IV. třídy, protože pro ně jejich slečny učitelky třídní Radka Červenková a Jana Míšková připravily překvapení. Děti dostaly opět po roce možnost celou noc pobýt ve škole, vytvořit si drobné dárečky a pobavit se v maškarním přestrojení.

Honza Charvát ze IV. třídy tuto akci stručně popsal slovy:
„S Lukášem jsme cestou do školy potkali Petru a Kryštofa, zašli jsme pro Filipa. Ve škole jsme si vybalili věci nahoře v místnosti, kde jsou palandy. V aule se vařil čaj, vzali jsme si tam hrníčky, cukroví a jídlo. Vyráběli jsme papírové krabičky na čokoládové bonbóny a svícínek z těsta, který se pekl v troubě. Pak jsme se převlékli do masek a hráli hry. Na závěr večera jsme se šli umýt, paní učitelka nám přečetla pohádku a my jsme spali až do rána.“
Čokoládové bonbóny si děti vyráběly samy a všichni je měly moc krásně nazdobené. Přestrojení v maskách jsme si užili kratší dobu než minulý rok, tlačil nás totiž čas a únava po vyrábění svícínků a čokolády, nicméně děti byly šikovné a zaslouží velkou pochvalu.
Druhý den, v pátek 20. 12. 2013 ráno, byl budíček hodně brzy, abychom po sobě stihli uklidit v aule a družině, kde přespávala III. třída. Nikomu se ale příliš vstávat nechtělo. Nakonec se to podařilo všem a dokonce jsme přeprali i spacáky, které se ne a ne vejít zpátky do obalů.
Následoval program ve třídách, rozdali jsme si dárky, vyfotili jsme se u stromečku, za který tímto velice děkujeme panu Šulistovi. Čtvrťáci se vydali směrem na Olbramov, aby v lesíku nechali také něco na zub pro zvířátka. Zima byla pořádná, největší radostí tak byla zamrzlá kaluž u olbramovské zastávky.
Po návratu do školy jsme odstrojili stromeček a čekal nás poslední letošní turnaj ve vybíjené s V. třídou. Únava po skoro probdělé noci byla však znát, takže tentokrát zvítězili páťáci, ale už se moc těšíme na odvetu v novém roce 2014.

Jana Míšková, tř. učitelka IV. třídy