Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Školní výlet VI. a VII. třídy

 V úterý 21. 5. 2013 se VI. a VII. třída vydala na školní výlet. Naším cílem byla stezka korunami stromů, bobová dráha a lanový park na Lipně nad Vltavou. Od školy jsme vyjeli v osm hodin nedočkaví a plni očekávání velkého zážitku.  

Chvilku poté, co jsme dorazili na místo, jsme se vydali lanovkou ke stezce korunami stromů.Cesta lanovkou trvala pouhých 7 minut. Na vrchol čtyřicetimetrové vyhlídky jsme museli ujít 675 m. Čekalo nás 11 bezpečných zastávek s překážkami, např. jsme šli po řetězech nebo po provazech. Nahoře byl krásný výhled, viděli jsme spousty hor, větrné elektrárny a přehradu Lipno. Po krásném adrenalinu, který v nás proudil, jsme měli možnost sjet dolů 52 metrů dlouhým tobogánem (je to nejdelší suchý tobogán v České republice). Jízdu jsme si užili všichni i paní učitelky. Čekala nás cesta dolů lanovkou a pauza na oběd.  Po rozchodu nás čekala bobová dráha. Každý jsme měli předplaceny dvě jízdy, mnozí z nás si další jízdy ještě přikoupili. Celý jeden kilometr jsme se mohli kochat krásnou krajinou, ale museli jsme dávat pozor a včas brzdit, abychom nevylétli ze zatáčky, jako jedna spolužačka. Naštěstí nikdo neutrpěl žádná vážná zranění. Zažili jsme také směšnou chvilku, kdy jednomu spolužákovi ujely boby. Stalo se to v tu dobu, kdy se na chvíli zastavila dráha a jeho zjevně nebavilo čekat, tak se rozhodl, že si boby potáhne nahoru sám. Z ničeho nic se dala dráha opět do pohybu a boby začaly spolužákovi ujíždět. Snažil se je chytit, ale marně. Nahoře mu je zastavil jeden hodný pán, a tak nemusel dolů pěšky, ale mohl si jízdu užít.  Na závěr nás čekal lanový park. Instruktoři nás vybavili bezpečnostními popruhy s karabinami, abychom se mohli zajistit. Jako první jsme si užili sjezd přes rybník. Jeden spolužák dostal strach, nakonec popadl všechnu odvahu, co měl a také sjel. Trošku se při tom namočil, ale za tu odvahu si zasloužil potlesk. Pak jsme šli na poslední úsek našeho výletu, v lanovém parku jsme zdolávali spoustu překážek. Bylo to velmi namáhavé a potřebovali jsme hodně síly, abychom to mohli zvládnout.  Tento výlet byl úžasný a děkujeme za něj paní učitelce Smirnovové a Vyroubalové.

Stanislava Betuštiaková a Martin Dzietoniský, VII. třída