Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

 

Den Země v Horní Stropnici z pohledu šesťáků 29. dubna 2013 se sešla celá škola, aby oslavila mezinárodní svátek – DEN ZEMĚ. 

Oslavovali jsme zábavnými hrami inspirovanými událostmi na ostrově Krakatau (O. Kotrč) Každý z nás měl svůj tým, kterému velel jeden deváťák. Péče o mladší spolužáky byla někdy náročná. Naše skupina se jmenovala Žraloci. (A. Bleha) Před začátkem školních her jsme se sešli v aule. Tam jsme se dozvěděli něco o historii sopečného ostrova Krakatau v Indonézii. (P. Lavička) Den Země mě velmi bavil, ale ze všeho nejvíc stanoviště „ŠIKOVNÁ MOUCHA“. (V. Sladký) Darina Domanská dodává: „Líbilo se mi to, protože jsme prolézali sítí a bylo u toho hodně legrace. Také jsme si zaskákali gumu.“ „Já,“ říká Milan Kříž, „si nejvíce užíval na stanovišti, kde jsme lovili ryby. Ne skutečné, ale jenom obrázkové. Ale i to byla makačka. Naše družstvo bylo v lovu nejúspěšnější.“ Také Pepík Kužel chválí stanoviště s lovem ryb. Na jednom stanovišti jsme modelovali ostrov Krakatau, doplňovali pracovní listy o osudu ostrova – to podle toho, co jsme si pamatovali z úvodní prezentace. Poslední úkol byl pokus s modelem soptící sopky. Docela mě to zaujalo. (J. Dvořák) Také jsme přiřazovali listy, plody a názvy rostlin tak, jak k sobě patří. Někdy to nebylo snadné. (V. Vlásek) Odhadovali jsme hmotnost kamenů, přesunovali se pomocí nášlapných papírů, skládali vlaštovku a hádali, kdo roznáší semínka rostlin. V poledne jsme naše setkání ukončili. Pokračovali jsme druhý den brigádou. Vrhli jsme se na úklid v okolí Horní Stropnice. Na koupališti jsme hrabali listí, zametali a sbírali odpadky. Těch se nasbíralo nejen na koupališti pořádné množství. (A. Pazúrová) My z Rychnova jsme zase uklízeli u nás. Naše skupina nasbírala 7 pytlů odpadků. (P. Lavička) Den Země 2013 jsme úspěšně oslavili. Poděkování patří všem pedagogům a technickému personálu za pomoc při zajištění akce. Děti byly aktivní, snažily se o co nejlepší výkony.Výborná byla spolupráce s obcí. Děkujeme za poskytnutí malé sladké odměny pro uklízečské čety. Mgr. H. Balášová a VI. třída