Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

Dne 11. září nás ve škole navštívila nadrotmistryně Hana Kroupová, která nás informovala o dění na letecké základně Čáslav. Potom nám povídala o svých povinnostech. Dozvěděli jsme se, že obsluhuje přistávací zařízení.

Pracovní doba slečny Kroupové ve směně trvá 25 hodin a i v čase k odpočinku spí s vysílačkou u postele, aby mohla na pokyn operátora ve správný čas vyrazit na určené místo. Poté má 3 dny volna.

Vystudovala vojenskou školu v Brně a snažila se dostat na vysokou vojenskou školu, kam ji bohužel nevzali. Nyní studuje vysokou civilní školu.

Pan ředitel k nám slečnu Kroupovou pozval, aby nám ukázal, že se základem ze školy, kterou studujeme, se dá dostat i na vysoce kvalitní školy. Stačí se jen snažit!!!

Michal Papoušek