Dne 3. 12. 2015 strávili žáčci první třídy spolu s rodiči příjemné odpoledne plné her. Pobavili se nad karetními a deskovými hrami. Zahráli si nejen rodiče proti sobě, děti proti kamarádům, ale též týmy - dvojice navzájem. Pravidla her vysvětloval ten, kdo hru znal, tudíž i děti. Kdo přišel, jistě si zasoutěžil s prasátkem a svými vědomostmi z oblasti živočichů - „Umí prase létat“. Chlapci se nemohli odtrhnout od dřevěné věže „Skládací věž“.

Dvojice ocenily postřehové kartičky „Dobble“. „Farma“ zapůjčená ve školní družině, měla též své příznivce, a dokonce se pravidla dotvářela při samotné akci! Další hry, které jsme si zahráli, byly: „Labyrint“, „Cvak“. Zajímavá krabička „BrainBox“ oslovila ty, kteří rádi procvičují paměť. Mně se zalíbila postřehová hra „Duch“. Připraveny byly ještě další dvě hry, na které už nezbyl čas („Aktivity“, „Logik“). Odpoledne se vydařilo i přesto, že přišlo osm dětí s osmi rodiči, mezi nimiž byla i babička s dědou.
Všem tímto děkuji za účast a tak velké nadšení.
Mgr. Marie Petrášová